top
logo

Kontakt


Strona Główna Kredyty Czwartek na GPW rozpocznie się od wzrostów wywołanych optymizmem na świecie
Czwartek na GPW rozpocznie się od wzrostów wywołanych optymizmem na świecie
Czwartek, 12 Listopad 2009 13:09
wykresW czwartek inwestorzy powracają na rynek w mieszanych nastrojach. Po bardzo dobrym początku tygodnia, podczas nieobecności polskich graczy rynki próbowały tegorocznych maksimów.

Zachęcały do tego podane z wtorku na środę dane z Chin, gdzie szybciej rosły produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna, wyższa była też nadwyżka handlowa. W rezultacie indeks S&P500 szybko powędrował do granicy 1100 pkt. (kluczowy opór nie tylko dla tego indeksu, ale również dla globalnych rynków akcji) i w trakcie handlu na Wall Street nawet na moment go przekroczył wywołując jednak momentalnie odpowiedź ze strony sprzedających.

Ci mieli po swojej stronie korektę prognozy wyników sieci handlowej Macy's. Korekta zakładała lepsze wyniki, ale nie w takim stopniu jak oczekiwał rynek, co przełożyło się na wyprzedaż walorów spółki. Notowania S&P500 cofnęły się o nieco ponad 1%. W podobnych nastrojach notowania przebiegały w Azji, pomimo zachęcających danych z Australii, gdzie odnotowano wzrost zatrudnienia o 24,5 tys. etatów.

Gdyby amerykańskim bykom wczoraj udało się sforsować granicę 1100 pkt., w Warszawie mielibyśmy dziś zapewne szybki marsz kontraktów na WIG20 na tegoroczne maksimum 2440 pkt. Tymczasem zaczniemy zapewne w znacznie bardziej stonowanych nastrojach. Potencjalny test poziomu 1100 pkt. na S&P500 jest ważny nie tylko dla notowań na GPW w tym tygodniu, ale również w średniej perspektywie. Kolejna korekta w tym momencie oznaczałaby utworzenie się groźnej formacji podwójnego szczytu, mogącej zwiastować większe spadki. Dziś w Polsce inwestorzy reagować będą także na wyniki m.in. banku BZWBK, który w trzecim kwartale zarobił niecałe 146 mln złotych oraz PGNiG, które straciło 19 mln złotych.

We wtorek indeks WIG20 wzrósł o 0,61% do poziomu 2.373,30 pkt, a WIG o 0,50% do 39.879,92 pkt. Obroty akcjami wyniosły 1,33 mld zł.

Źródło: ISB
 

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net