top
logo

Kontakt


Strona Główna Kredyty Cele Fortis Banku na 2010
Cele Fortis Banku na 2010
Środa, 27 Styczeń 2010 08:20
gotówkaFortis Bank Polska przeznaczy 2 mld zł na finansowanie korporacji i firm. Celem na 2010 rok jest także sprzedaż kredytów hipotecznych o wartości 400 mln zł i pozyskanie kilkudziesięciu tysięcy klientów detalicznych, poinformowali przedstawiciele Fortis Banku i BNP Paribas.

"Mamy 2 mld zł na kredyty dla polskich przedsiębiorstw. Chcemy też mocniej wejść w obsługę klientów detalicznych" - powiedział country manager BNP Paribas w Polsce Frederic Amoudru na konferencji prasowej w środę.

Środki te będą przeznaczone głównie na finansowanie obecnych klientów, ale bank zamierza też pozyskiwać nowych. Celem na ten rok jest obsługa ok. 2 tys. firm, zarówno lokalnych przedsiębiorstw i korporacji średniej wielkości, jak i grup międzynarodowych przez ok. 50 doradców w sieci 8 centrów biznesowych. Bank liczy także na obsługę podmiotów o rocznych obrotach powyżej 0,5 mln zł.

Fortis Bank chce być bankiem pierwszego wyboru dla klientów detalicznych. W tym roku zamierza zwiększyć liczbę klientów detalicznych do ok. 400 tys. z 350 tys. obecnie. W grudniu, w związku z nową ofertą kont, klienci indywidualni otworzyli 4 tys. nowych rachunków, a do 10 stycznia - 1,5 tys. kolejnych. Obecnie liczba aktywnych rachunków wynosi 150 tys.

"W tym roku chcemy pozyskać kilkadziesiąt tysięcy nowych klientów"- powiedział wiceprezes Jacek Obłękowski. Dodał, że grupą docelową są osoby o dochodach miesięcznych powyżej 2,5 tys. zł.

Główny nacisk w detalu bank położy na sprzedaż kredytów hipotecznych. "Driverem akcji kredytowej w tym roku ma być kredyt hipoteczny. W tym roku staniemy się bardzo aktywnym graczem. Chcemy sprzedać ponad 400 mln zł kredytów hipotecznych" - powiedział Obłękowski.

Bank w ramach nowej linii biznesowej personal finance będzie rozwijał sprzedaż trzech produktów - pożyczki gotówkowej, kart kredytowych oraz kredytów samochodowych.

W planach jest zwiększenie efektywności 250 placówek i rozwój kanałów alternatywnych -internetu i call-center, które mają przyciągnąć nowych klientów.

Amoudru poinformował, że bank nie zamierza włączyć w swoje struktury działającego w Polsce oddziału PNP Paribas. Będą one działały w modelu "jednej organizacji". "Te dwie jednostki ze swoją tożsamością prawną będą dobrze się uzupełniać i uzyskiwać synergie" - powiedział.

Oddział BNP Paribas skupi się na współpracy z największymi korporacjami i instytucjami w zakresie bankowości inwestycyjnej, zaś bank skoncentruje się na obsłudze dużych polskich i międzynarodowych firm, zapewniając finansowaniu krótko- i długoterminowym, usługi cash management i finansowania handlu.

W maju ub. roku sfinalizowane zostało przejęcie pakietu kontrolnego Fortis Banku Belgia przez grupę BNP Paribas. Tym samym, polski Fortis Bank poprzez swojego bezpośredniego właściciela dołączył do struktur BNP Paribas.

Źródło: ISB
 

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net