top
logo

Kontakt


Strona Główna Kredyty Który bank najszybciej przyzna kredyt hipoteczny?
Który bank najszybciej przyzna kredyt hipoteczny?
Poniedziałek, 15 Marzec 2010 13:33
gotówkaGdy mamy na oku mieszkanie, które szczególnie nas zainteresowało i spełnia wszystkie nasze wymagania, zależy nam na jak najszybszym uzyskaniu kredytu hipotecznego. Jednak w niektórych bankach okres oczekiwania na kredyt może wynieść nawet kilka tygodni. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, są też banki, które wszelkie formalności załatwiają bardzo szybko.

„– Bankiem, który pod tym względem działa najsprawniej, jest ING BSK – mówi Katarzyna Siwek z Home Broker Doradcy Finansowi. Ponad 60 proc. doradców twierdzi, że kredyt można w nim otrzymać w ciągu dwóch tygodni. – Udzielenie kredytu zajmuje nam od trzech do dziesięciu dni. Ten okres może się jednak wydłużyć, szczególnie w takim okresie jak teraz, gdy wniosków jest wiele – mówi Piotr Utrata z ING BSK.” czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

„Na decyzję kredytową najdłużej trzeba czekać w Polbanku i DnB Nord. Od złożenia kompletnego wniosku do przelania pieniędzy najczęściej mija ponad miesiąc. Musimy mieć jednak świadomość, że instytucje, które dłużej analizują wnioski kredytowe, mają czasem bardziej atrakcyjną ofertę. Tak jest w przypadku DnB, który ma w tej chwili najlepszą ofertę kredytową w euro.” donosi gazeta.

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, warto dokładnie zapoznać się z ofertami jak największej liczby banków. Przy podejmowaniu decyzji nie należy kierować się wyłącznie ratą, ale także tym, ile wynosi marża, czy też jakie jest rzeczywiste oprocentowanie kredytu. Możemy poprosić o symulacje, dzięki której z łatwością będziemy mogli porównać oferty kredytów mieszkaniowych w różnych bankach.
 

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net