top
logo

Kontakt


Strona Główna Ubezpieczenia Ubezpieczenie – jak w banku
Ubezpieczenie – jak w banku
Czwartek, 17 Czerwiec 2010 08:43

ubezpieczeniaPrzy okazji zakładania konta, lokaty czy innych produktów finansowych, część banków proponuje także skorzystanie z oferty ubezpieczenia. I nie chodzi tu wyłącznie o ubezpieczenie pieniędzy znajdujących się na karcie, ale osobny produkt, jakim jest ubezpieczenie NNW.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to polisa stosowana jako ubezpieczenie turystyczne, komunikacyjne, a także na wypadek śmierci ubezpieczonego. NNW stanowi dodatkowe ubezpieczenie przy ubezpieczeniach życiowych. Niektóre banki pozwalają na wykupienie takiego produktu już za kilka złotych.

Formalności nie zajmują dużo czasu – często jest to kwestia wydrukowania krótkiej umowy, w której klient banku posiadający rachunek podpisuje zgodę na otwarcie produktu oraz wpisuje dane osoby uposażonej. Dużo częściej spotykanym produktem są jednak ubezpieczenia NNW oferowane do kart kredytowych.

W Banku DnB Nord ubezpieczenie NNW wraz z ubezpieczeniem Bezpieczna Podróż dostępne jest dla posiadaczy kart kredytowych. Osoby korzystające z karty VISA Platinium dostają to ubezpieczenie bezpłatnie, natomiast pozostali klienci banku, którzy korzystają z kart VISA Gold lub MasterCard, mogą je wykupić za 3,50 zł miesięcznie. Kwoty ubezpieczenia to 75 tys. zł w przypadku karty VISA Platinium lub 25 tys. zł (pozostałe karty).

W mBanku ubezpieczenie NNW stanowi osobny produkt. Za kwotę od 2,99 zł do 24,99 zł miesięcznie można skorzystać z jednego z trzech pakietów – Standard, Komfort lub Premium. Ubezpieczenie „Ochrona 24” obejmuje następujące zdarzenia: pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, śmierć ubezpieczonego w wypadku w środku lokomocji oraz śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Sumy świadczeń w zależności od pakietu wynoszą od 3 do 200 tys. złotych. Skorzystać z tej oferty może każdy pełnoletni posiadacz rachunku eKONTO, który nie osiągnął 70. roku życia.

Raiffeisen Bank proponuje produkt o nazwie R-Życie & Zdrowie. Ubezpieczenie proponowane jest przez doradców Call Center i występuje w dwóch wariantach – Standard (płatny 35 zł miesięcznie) oraz Premium (za 60 zł miesięcznie). Wysokość świadczenia waha się w przedziale od 5 do 400 tys. złotych. Ubezpieczycielem świadczącym usługi ubezpieczeniowe dla Raiffeisen Banku jest UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Ubezpieczenia podróżne dla wybranych rodzajów kart kredytowych znajdziemy w ING Banku Śląskim. Posiadacz aktywnej karty głównej bądź karty dodatkowej jest automatycznie objęty bezpłatnym ubezpieczeniem. W zależności od rodzaju pakietu kwota ubezpieczenia wynosi od 50 do 150 tysięcy złotych. Do wyboru są dwa rodzaje pakietów – Podróżny i Podróżny Platinum. Ochrona rozpoczyna się z aktywacją karty i trwa do rozwiązania umowy o kartę lub utraty ważności plastiku. ING Bank Śląski dodatkowo oferuje ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, ubezpieczenie bagażu, opóźnienia lotu oraz ubezpieczenie opóźnienia dostarczania bagażu.

Ubezpieczenie NNW wchodzi także w skład pakietu ubezpieczeń dołączanych do kart płatniczych Volkswagen Banku. VISA Classic i VISA Gold wydawane są odpowiednio do Pakietu Srebrnego i Złotego Konta e-direct. Kwota ubezpieczenia wynosi 50-100 tys. złotych w zależności od tego, jaki pakiet zostanie wybrany przez klienta. Ubezpieczenie NNW jest bezpłatnie dodawane do oferty rachunku.

W przypadku MultiBanku możemy skorzystać z ubezpieczenia NNW Moja Ochrona. Bank oferuje trzy warianty ubezpieczenia, różniące się wysokością sumy ochrony. Klient może skorzystać z wersji indywidualnej lub rodzinnej. Opłata za wariant indywidualny miesięcznie wynosi od 13,90 zł do 31,90 zł, wersja rodzinna zaś kosztuje 21,90–43,90 zł. Kwota ubezpieczenia wynosi od 25 do 200 tys. złotych. Z oferty ubezpieczeń mogą skorzystać posiadacze rachunków MultiKonto zarówno dla siebie, jak i dla rodziny. Osobom wyjeżdżającym za granicę bank oferuje dodatkowo ubezpieczenie turystyczne.

Bank Zachodni WBK w cyklicznych kampaniach sprzedażowych oferuje wybranym grupom klientów ubezpieczenie NNW Direct, które zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego lub jego małżonka w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Koszt ubezpieczenia zależy od wybranego pakietu i wariantu. Comiesięczna opłata kształtuje się w granicach 15–60 zł, a suma ubezpieczenia w zależności od wariantu wynosi odpowiednio 100.000 zł lub 200.000 zł. Ochrona ubezpieczeniowa świadczona jest przez BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

Ubezpieczenie NNW oferuje także Inteligo. Jego koszt uzależniony jest od potrzeb klientów i wariantów ubezpieczenia. Najtańszą ofertą jest polisa, której koszt wynosi 1 zł za 3 dni ochrony. Suma ubezpieczeń w zależności od wybranego wariantu wynosi od 3000 do 100.000 zł. Ubezpieczyciel świadczący usługi w ramach oferty Inteligo to PZU SA. Aby skorzystać z oferty ubezpieczenia, należy posiadać konto Inteligo. Wszystkie formalności związane z wykupieniem ubezpieczenia załatwiane są on-line.

W Kredyt Banku także możemy skorzystać z oferty ubezpieczenia NNW. Opłata za nie wynosi od 3 do 6 złotych za miesiąc, a dodatkowo można skorzystać z oferty assistance za 5 zł miesięcznie. Kwota ubezpieczenia w zależności od wyboru klienta to 5, 10 lub 20 tysięcy złotych. Ubezpieczenia może wykupić każdy posiadacz Ekstrakonta. Kredyt Bank daje także możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń do kart płatniczych.

Deutsche Bank PBC oferuje swoim klientom pakiety ubezpieczeń NNW dołączone do kart kredytowych. Plastikowy pieniądz wydany przez Deutsche Bank wyposażony jest w bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy „Bezpieczna Podróż”. W zależności od typu karty ubezpieczenie pokrywa do 150 tys. złotych koszty wynikające z następstw nieszczęśliwych wypadków (śmierci lub stałego uszczerbku na zdrowiu) i do 225 tys. złotych koszty leczenia za granicą. Z oferty mogą skorzystać posiadacze zarówno kart głównych, jak i kart dodatkowych.

Szeroką ofertę ubezpieczeń znajdziemy także w Banku BGŻ – zarówno do konta osobistych, jak i do produktów kredytowych. Ubezpieczenie NNW do kont osobistych oferowane jest bezpłatnie Suma ubezpieczenia wynosi od 5 do 25 tys. złotych. Z oferty może skorzystać każdy posiadacz konta Plan Standardowy i Plan Aktywny.

Ubezpieczenie NNW w ofercie karty kredytowej Gold proponuje Lukas Bank. Koszt takiego ubezpieczenia to 6 złotych miesięcznie, a suma ubezpieczenia to 200 tysięcy złotych. Aby skorzystać z produktu, wystarczy złożyć deklarację przystąpienia do ubezpieczenia w placówce Lukas Banku bądź za pośrednictwem infolinii.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jako dodatek do kart kredytowych oferuje także Bank Pekao S.A. Produkt jest bezpłatnie dołączany do wybranych typów kart. Kwota ubezpieczenia w zależności od wariantu, z którego skorzysta klient, wynosi od tysiąca do 30 tysięcy złotych.

Osoby korzystające z bankowości osobistej w Banku HSBC także mogą wykupić dodatkowy produkt ubezpieczeniowy. Klienci korzystający z oferty Advance lub Premier (klient musi posiadać co najmniej 150 tys. złotych do zainwestowania bądź przelewać na konto w HSBC 12 tys. zł netto miesięcznie) mogą poprzez deklarację przystąpić do ubezpieczenia. Oferta przez pierwszy rok jest bezpłatna, a po roku opłata za ubezpieczenie NNW zależy od wariantu i sumy ubezpieczenia.

Za niecałe pięć złotych możemy skorzystać z Ubezpieczenia Podróży Zagranicznych, oferowanego przez Bank Millennium. Ochrona obejmuje ryzyko śmierci i trwałego inwalidztwa powstałego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dla posiadaczy kart Visa i MasterCard Gold ubezpieczenie dołączane jest bezpłatnie. Suma ubezpieczenia wynosi od 40.000 do 200.000 złotych.

Oferty ubezpieczeń w bankach są dostępne już od kilku lat. Początkowo były to jedynie ubezpieczenia dołączane do kart płatniczych, jednak z czasem instytucje zaczęły proponować ubezpieczenie jako osobny produkt. Ofert jest tyle, ile banków – w zależności od tego, ile chcemy miesięcznie przelewać pieniędzy za skorzystanie z dodatkowej oferty, możemy wykupić ochronę podczas wizyty w oddziale banku lub za pośrednictwem telefonu czy internetu.

 

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net