top
logo

Kontakt


Strona Główna Karty płatnicze Wielka afera - 130 mln kart na celowniku hakerów
Wielka afera - 130 mln kart na celowniku hakerów
Poniedziałek, 05 Październik 2009 11:32

Karty płatniczeAmerykańskie władze zatrzymały już trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież danych z ponad 130 mln kart płatniczych.

Jak informuje prokuratura, jest to jak dotąd największy przypadek kradzieży danych w USA. Przestępcy wyszukiwali swoje ofiary także na podstawie listy Fortune 500, rankingu największych na świecie firm według przychodów.

Jak informuje amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości, hakerzy włamywali się do systemu komputerowego jednej z firm zajmującej się księgowaniem płatności, a także do komputerów sieci supermarketów 7-Eleven oraz kilku innych działających regionalnie detalistów.

Podczas wirtualnych kradzieży hakerzy wykorzystywali dziury w oprogramowaniu baz danych SQL. Wykradzione dane przesyłali następnie na własne serwery znajdujące się w stanach Kalifornia i Illinois oraz na Łotwie, Ukrainie oraz w Holandii.

Jak podaje New York Times, hakerzy poszukiwali swoich ofiar także w oparciu o listę Fortune 500, rankingu największych na świecie firm według przychodów.

Według gazety wśród zatrzymanych są także dwaj Rosjanie. Jeden z oskarżonych był już wcześniej notowany. Po swoim pierwszym zatrzymaniu w 2003 roku miał on pracować jako informator dla amerykańskich służb, między innymi dla Secret Service.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net