top
logo

Kontakt


Strona Główna Podatki
Usługi zakładania ogrodów. Zmiana stawki VAT
Środa, 30 Czerwiec 2010 14:40

procentDyskusja nad zmianami w systemie emerytalnym wzbudza niepokój. Nie dość, że emerytury co do zasady czekają nas niskie, to jeszcze dowiadujemy się, że państwo chciałoby obniżyć z 7,3% do 3,0% składki kierowane do II filaru, podnosząc poziom składek kierowanych do ZUS.

Więcej…
 
Ograniczenia w odliczaniu VAT od aut
Środa, 30 Czerwiec 2010 14:27

procentNiedługo podatnicy nie będą mogli dokonywać pełnego odliczenia VAT od samochodów z tzw. kratką. Ograniczenia te będą wprowadzone na podstawie upoważnienia wynikającego z opublikowanego przez Komisję Europejską projektu decyzji nr 2010/0161 (NLE).

Więcej…
 
Charytatywny SMS zwolniony z VAT
Wtorek, 29 Czerwiec 2010 14:21

SMS-y przesyłane na cele charytatywne na rzecz organizacji pożytku publicznego od 4 sierpnia 2010 r. będą zwolnione z VAT. Dzięki temu wartość środków przekazywana za pomocą SMS-ów na cele dobroczynne będzie trafiać do organizacji pożytku publicznego.

Do tej pory SMS wysłany w związku z akcjami charytatywnymi był obciążany 22-proc. stawką VAT, a więc ponad 1/5 darowizny przekazywanej w ten sposób trafiała do skarbu państwa.

Zmiany te zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 2 czerwca 2010 r., w którym również zostały określone warunki umożliwiające skorzystanie z omawianego zwolnienia VAT, w tym:

* posiadanie przez organizację charytatywną pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej, uzyskanego zgodnie z przepisami o zbiórkach publicznych; dostawca usługi (operator telefonii komórkowej) powinien dysponować kopią takiego zaświadczenia.
* zawarcie przez organizację pożytku publicznego pisemnej umowy z operatorem telekomunikacyjnym dotyczącej przekazania tej organizacji należnej kwoty;
* podanie w umowie numeru bądź też numerów wykorzystywanych do świadczenia usługi oraz ceny jednostkowej usługi ze wskazaniem kwoty zatrzymywanej przez dostawcę usługi; 
* przekazanie przez dostawcę usługi całej kwoty uzyskanej z SMS-ów na rzecz organizacji pożytku publicznego w ciągu 45 dni licząc od końca miesiąca, w którym dostawca usługi otrzymał tę kwotę.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż ulga będzie dotyczyła jedynie SMS-ów wysyłanych z telefonów w abonamencie, natomiast nie obejmie SMS-ów wysyłanych z karty pre-paid.

 
Ujęcie faktur korygujących dla celów VAT
Piątek, 25 Czerwiec 2010 12:32

procentZauważyłem błąd na fakturze, wystawiłem fakturę korygującą i co dalej? – pyta w liście do redakcji pan Leszek. Sprawdźmy, jakie problemy może napotkać pan Leszek w zakresie podatku VAT i jak powinien je rozwiązać.

Więcej…
 
Kasy fiskalne 2011 i 2012
Piątek, 25 Czerwiec 2010 12:27

procentNowe rozporządzenie (o ile projekt zyska pełną aprobatę) wprowadza okres przejściowy co powoduje, że zwolnienia przedmiotowe występujące w tym roku zachowują swą moc do 30 kwietnia 2011 r. Od tej daty obowiązywać w pełni mają nowe przepisy w zakresie zwolnień.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net