top
logo

Kontakt


Strona Główna Podatki
Czy e-faktury to e-konomiczne rozwiązania?
Środa, 16 Czerwiec 2010 08:36

procentWedług danych GUS w Polsce za pomocą e-faktur rozlicza się jedynie od 3 do 7% przedsiębiorstw. Dla porównania - w Danii 60% wszystkich faktur znajdujących się w obrocie to faktury elektroniczne.Rynek faktur elektronicznych w Polsce jest dopiero u progu rozwoju, a przecież obniżanie liczby transakcji zawieranych w tradycyjny sposób i przejście na wersje elektroniczne dokumentów niesie milionowe oszczędności.

Więcej…
 
Wzrost podatków kreuje szarą strefę
Czwartek, 10 Czerwiec 2010 14:33

procentNadmierny wzrost podatków przyczynia się do spadku sprzedaży legalnych produktów, sprzyja wzrostowi przestępstw i zmniejsza wpływy do budżetu. Doskonałym przykładem potwierdzającym prawdziwość tej tezy jest rynek tytoniu – uważają eksperci Instytutu Globalizacji.

Więcej…
 
Internetowy apetyt fiskusa
Czwartek, 10 Czerwiec 2010 14:24

procentNie jest wykluczone, że darmowe wykorzystanie cudzych artykułów w internecie trzeba będzie wkrótce rozliczać w urzędzie skarbowym, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej…
 
Fikcyjne firmy oszukiwały na podatku VAT
Czwartek, 10 Czerwiec 2010 12:41

procentPodatek VAT to zobowiązanie, które pośrednio lub bezpośrednio płacimy my wszyscy. Jest to jednocześnie "dobry" podatek, za pomocą którego można dokonywać wielu oszustw i nadużyć. Przykładem są fikcyjne firmy, które na terenie kilku państw Unii Europejskiej unikały zapłaty należnego podatku VAT.

Więcej…
 
Odwrócona hipoteka bez podatku
Środa, 09 Czerwiec 2010 12:27

procentŚrodki z odwróconej hipoteki – produktu przeznaczonego dla osób starszych – nie będą przychodem podlegającym PIT – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Założenia dotyczące projektu ustawy o ofercie dla nestorów są jeszcze na etapie uzgodnień.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net