top
logo

Kontakt


Strona Główna Podatki
Senacka komisja za poprawkami w ustawie o kontroli skarbowej
Wtorek, 08 Czerwiec 2010 13:41

procentSenacka komisja chce, by o tym, czy policjanci, funkcjonariusze ABW i UOP szybciej trafią do pracy w wywiadzie skarbowym, decydowały przepisy ustawy, a nie rozporządzenia.

Więcej…
 
Wzrost podatków kreuje szarą strefę
Wtorek, 08 Czerwiec 2010 09:15

procentNadmierny wzrost podatków przyczynia się do spadku sprzedaży legalnych produktów, sprzyja wzrostowi przestępstw i zmniejsza wpływy do budżetu. Doskonałym przykładem potwierdzającym prawdziwość tej tezy jest rynek tytoniu – uważają eksperci Instytutu Globalizacji.

Więcej…
 
Odsetki na koszt fiskusa
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2010 13:56

procentBanki nadal obniżają oprocentowanie lokat, ale kolejne instytucje decydują się na antypodatkowe depozyty.

Więcej…
 
MF: wzrostu podatków nie będzie,dług publiczny nie przekroczy 55 proc. PKB
Piątek, 04 Czerwiec 2010 13:39

procentDo 2012 r. wysokość długu publicznego nie przekroczy 55 proc. PKB. Rząd nie planuje podwyżek podatku PIT i CIT, składki ubezpieczeniowej i zdrowotnej, ani wprowadzania podatku liniowego - poinformował resort finansów w odpowiedzi na interpelację poselską.

Więcej…
 
Moralność podatkowa
Poniedziałek, 31 Maj 2010 14:09

procentNie było nie ma i z pewnością nie będzie na świecie miejsca, w którym klasyczny system podatkowy zbudowany i oparty by był na takiej wartości jak zaufanie do samego podatnika. Natomiast z drugiej strony opór związany z realizacją obowiązku podatkowego (czyli uiszczenia należnych kwot podatku na konta organów związku publicznoprawnego) zawsze będzie związany z samą niechęcią do płacenia podatków.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net