top
logo

Kontakt


Strona Główna Podatki
Materiały budowlane darowane powodzianom będą zwolnione z VAT
Piątek, 28 Maj 2010 12:41

procentOsoby, które przekażą darowiznę w postaci materiałów budowlanych na odbudowę strat po powodzi, nie zapłacą podatku VAT. Takie postanowienie wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Finansów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej…
 
Podatnicy będą musieli kupić droższe kasy fiskalne
Piątek, 28 Maj 2010 12:40

procent1 maja 2011 roku w życie wchodzi obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży z zastosowaniem kas fiskalnych. Kasami rejestrującymi zostaną objęci m. in. prawnicy, lekarze, rzeczoznawcy i detektywi. Niektórzy z nich będą musieli kupić przenośne kasy, które są droższe od stacjonarnych – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Dziennik Gazeta Prawna”.

Więcej…
 
Podatnik ma prawo sam wydrukować fakturę papierową
Piątek, 28 Maj 2010 12:34

procentZgodnie z prawem istnieją dwa rodzaje faktur – elektroniczne i papierowe. Faktura elektroniczna musi być przechowywana w systemie komputerowym, nie jest drukowana, ale przede wszystkim dla swojej ważności wymaga kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Z tej przyczyny stosuje je niewielu przedsiębiorców.

Więcej…
 
Modzelewski: Prawo podatkowe trzeba napisać od nowa
Czwartek, 27 Maj 2010 12:25

procentDo kasy państwa trafia coraz mniej pieniędzy z PIT, CIT i VAT. To efekt m.in. psucia systemu fiskalnego przez lobbystów - mówi "Polsce The Times" prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.

Więcej…
 
Wraca zielony podatek na auta
Czwartek, 27 Maj 2010 12:25

procentWraca pomysł zielonego podatku - właściciele samochodów mogą wkrótce zacząć płacić więcej za ich użytkowanie, ostrzega "Rzeczpospolita".

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net