top
logo

Kontakt


Strona Główna Podatki
Podatek ekologiczny dla najstarszych aut mógłby sięgnąć 3 tys. zł
Poniedziałek, 24 Maj 2010 15:37

procentKwestia podatku ekologicznego, czy jak on miałby się nazywać, który pobierany byłby corocznie od każdego kierowcy, była już poruszana w naszym kraju kilkukrotnie.

Więcej…
 
Totalna kontrola fiskusa
Czwartek, 20 Maj 2010 07:58

procentKontrola inspekcji pracy, sanitarna, przeciwpożarowa, ZUS-owska – to tylko niektóre zmory zwykłego przedsiębiorcy. Jednak prawdziwy strach i przerażenie budzi kontrola skarbowa, która węszy w papierach i szuka podatkowych uchybień przedsiębiorcy. Przez jednych uważana za strażnika uczciwości, przez innych postrzegana jest jako zło konieczne.

Więcej…
 
Fiskus nie pomaga podatnikom
Czwartek, 20 Maj 2010 07:57

procentUrzędnicy skarbówki mogą w określonych przypadkach samodzielnie nanosić korekty w składanych przez podatnikach deklaracjach. Chodzi m. in. o błędy rachunkowe i inne wyliczenia. Urzędy skarbowe rzadko jednak z takiej możliwości korzystają – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Dziennik Gazeta Prawna”.

Więcej…
 
Bukmacherzy chcą płacić fiskusowi?
Czwartek, 13 Maj 2010 18:02

procentStowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich przygotowało propozycje, które dotyczą hazardu w internecie. Twierdzą oni, że nowe uregulowania pozwolą walczyć z nielegalnym hazardem w internecie, a jednocześnie zapewnią niezłe wpływy do budżetu – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Dziennik Gazeta Prawna”.

Więcej…
 
Wydatki na utrzymanie adaptowanego lokalu można zaliczyć bezpośrednio do kosztów podatkowych
Czwartek, 13 Maj 2010 17:59

procentWydatki związane z prowadzeniem prac adaptacyjnych i utrzymaniem wynajmowanego lokalu są kosztami uzyskania przychodów na zasadach ogólnych. Nie można zaliczyć ich do wartości początkowej inwestycji, podlegającej amortyzacji.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net