top
logo

Kontakt


Strona Główna Ubezpieczenia
Od 1 października zmiany przepisów o KRUS
Środa, 30 Wrzesień 2009 11:34
kołoSkładki na Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego będą płacone co miesiąc i wyniosą 10 proc. emerytury podstawowej, tj. obecnie 68 zł. Jeżeli rolnik ma ponad 50 hektarów ziemi, jego składka będzie odpowiednio wyższa. Zmiany te wynikają z nowelizacji ustawy o KRUS, która wchodzi w życie 1 października.
Więcej…
 
Drogie zdrowie polskiego europosła
Wtorek, 29 Wrzesień 2009 14:00
kołoOkoło 3 tys. zł miesięcznie składki zdrowotnej zapłaci polski europoseł, żeby zachować prawo do świadczeń finansowanych przez NFZ. Musi ubezpieczyć się dobrowolnie, czyli o taką kwotę zmniejszać co miesiąc swoje dochody.
Więcej…
 
Za niesolidnego rodzica świadczenia alimentacyjne wypłaci gmina
Wtorek, 29 Wrzesień 2009 12:44
kołoGminy, które nie znają miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego poza Polską, nie powinny zwracać się do marszałka z zapytaniem, który kraj ma wypłacić świadczenie.
Więcej…
 
Student bez ubezpieczenia nie ma prawa do bezpłatnego leczenia
Piątek, 18 Wrzesień 2009 14:22
kołoNiektóre osoby uczące się w krajach UE, które nie są ubezpieczone w NFZ, muszą wykupić dodatkową polisę zdrowotną na terenie państwa, gdzie studiują.
Więcej…
 
ZUS utrudnia nauczycielom korzystanie ze świadczeń
Czwartek, 17 Wrzesień 2009 09:05
kołoNauczycielskie związki alarmują, że ZUS bezpodstawnie odmawia świadczeń kompensacyjnych. Resort pracy twierdzi, że niekorzystna interpretacja przepisów przez ZUS nie jest uzasadniona. Posłowie obiecują nowelizację ustawy, aby nauczyciele mogli korzystać ze świadczeń.
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net