top
logo

Kontakt


Strona Główna Surowce
Ropa tanieje; zapasy rosną, a popyt słabnie
Czwartek, 09 Październik 2008 08:56

9.10.Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Ropa naftowa sporo tanieje w czwartek na rynkach paliw w reakcji na wzrost amerykańskich zapasów tego surowca i słabnący popyt na świecie - podają maklerzy.Zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 8,12 mln baryłek, do 302,6 mln baryłek - podał w środę Departament Energii USA.

Więcej…
 
Wzrost cen miedzi w Londynie
Czwartek, 09 Październik 2008 08:52

9.10.Szanghaj/Londyn (PAP/Bloomberg) - Cena miedzi wzrosła nad ranem na giełdzie w Londynie z najniższego poziomu od dwóch i pół roku, dzięki wzrostom akcji w azj i.Do wzrostów giełd przyczyniła się akcja kilku banków centralnych na świecie, które zdecydowały się na obniżkę stóp procentowych, co poprawiło perspektywy popytu na metale.

Więcej…
 
Ropa dzieckiem kryzysu
Środa, 08 Październik 2008 08:47

Na ile niestabilne i bijące rekordy wszech czasów ceny ropy naftowej wpłynęły na kłopoty amerykańskich banków? I czy stały za wzrostami cen kraje OPEC od dawna skłócone z Ameryką – największym konsumentem paliw kopalnych?Wzrastające ceny ropy naftowej doprowadziły do niewypłacalności część amerykańskiego społeczeństwa.

Więcej…
 
Spadają ceny ropy naftowej i miedzi
Środa, 08 Październik 2008 08:42

Ropa naftowa i miedź coraz tańsze na światowych giełdach. Dzieje się tak, bo inwestorzy obawiają się, że światową gospodarkę czeka spowolnienie gospodarcze. A jednym ze skutków będzie słabnący popyt na metale, ropę naftową i paliwa. Wczoraj czarne złoto notowane na nowojorskim Nymex spadło poniżej 90 dol. za baryłkę.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia212223242526NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net