top
logo

Kontakt


Lokata Europejska w Banku BPH
Piątek, 30 Październik 2009 00:00
bankBank BPH wprowadza do oferty dla Klientów indywidualnych Strukturyzowany Certyfikat Depozytowy – Lokatę Europejską, która bazuje na indeksie DJ EuroSTOXX 50® (Price). Lokata Europejska umożliwia osiągnięcie zysku, przy jednoczesnej gwarancji zwrotu w dniu wykupu 100 proc. zainwestowanych środków. Przyjmowanie zapisów trwa od 2 do 27 listopada 2009 roku.
Więcej…
 
Lokaty bankowe w październiku
Wtorek, 27 Październik 2009 00:00
bankLokaty bankowe, choć są bezpieczną formą oszczędzania, są niestety coraz mniej korzystne dla klientów. Po wcześniejszych „wyścigach” na najwyższe oprocentowanie lokaty, teraz banki masowo je zmniejszają. Wskutek tego maleją także zyski depozytariuszy. Czy lokata w dalszym ciągu jest atrakcyjnym sposobem oszczędzania?

Lokata to tradycyjny wybór bardzo ostrożnego inwestora. Jeśli chcemy mieć pewny zysk, najlepiej wybrać właśnie ją. Jednak od kilku miesięcy na polskim rynku obserwujemy zmniejszenie zainteresowania tym produktem. Dzieje się tak dlatego, że banki coraz bardziej obniżają oprocentowanie, a rosnąca inflacja jeszcze bardziej pomniejsza zyski.

Roman Przasnyski, ZFDF i Gold Finance: - Inflacja we wrześniu nieco zelżała i nie dewastuje już tak bardzo naszych portfeli, jak jeszcze miesiąc temu. Wyniosła ona 3,4 proc. po tym, jak w sierpniu skoczyła do 3,7 proc. We wrześniu była więc najniższa od lutego tego roku, kiedy wyniosła 3,3 proc. Jest to więc szansa na zwiększenie zysku z lokat.

Popularność lokat

Według najnowszych danych Polacy wciąż najczęściej wybierają lokaty w PLN. Najpopularniejsze są te długoterminowe, na 12 i 24 miesiące. Z całej puli dostępnych lokat spadku zainteresowania nie zanotowały jedynie lokaty 3 – miesięczne. Cała reszta okazała się stosunkowo mało atrakcyjna i nie przyciągnęła nowych klientów.

Lokaty walutowe – tradycyjnie już – są znacznie mniej popularne niż złotowe. Najwięcej oszczędzamy w EUR (ale one także odnotowały spadek), zaraz potem w USD. Najmniej lokat mamy założonych w CHF – choć ich ilość nie zmieniła się w ostatnim okresie. We wszystkich wypadkach królują lokaty długoterminowe (12 i 24 - miesięczne)

Gorsze wiadomości dla oszczędzających

Proste lokaty złotowe o minimalnej wartości 1000 PLN, które nie są opatrzone logiem promocji, nie przyniosą nam wielkich zysków. Tylko Bank Pocztowy oferuje 7 proc. na lokacie dwuletniej, a AIG Bank ustalił oprocentowanie na poziomie 6,3 proc. dla lokaty na 12 miesięcy. Prawie wszystkie pozostałe lokaty utrzymują oprocentowanie na poziomie niższym niż 6 proc. Ciekawą ofertę w segmencie lokat 3 i 6 – miesięcznych ma Noble Bank i Getin Bank, ale tylko dzięki codziennej kapitalizacji odsetek, pozwalającej na uniknięcie podatku od dochodów kapitałowych (czyli tzw. podatku Belki).

Źródło: PRnews
 
AIG Bank podnosi oprocentowanie lokat
Piątek, 16 Październik 2009 13:16
bankAIG Bank podnosi oprocentowanie – teraz opłaca się inwestować na dłużej. Deponując pieniądze na rok, otrzymamy 6,30% odsetek.
Więcej…
 
Banki zainteresowane pomocą NBP
Czwartek, 08 Październik 2009 12:14

BankiW ubiegłym miesiącu prezes NBP Sławomir Skrzypek przedstawił nowe rozwiązania, których celem jest udostępnienie bankom dodatkowych źródeł finansowania dla akcji kredytowej.

Więcej…
 
Czy Polacy oszczędzają?
Środa, 07 Październik 2009 15:08
LokatyJak to jest z tym oszczędzaniem wśród Polaków? Czy Polacy faktycznie odkładają pieniądze? Co do tego nie ma wątpliwości, patrząc chociażby na ilość środków zgromadzonych w bankach czy innych instytucjach finansowych. Z pewnością jednak mogłoby być ich znacznie więcej, gdyby tylko posiadali oni więcej wolnych środków, których nie muszą przeznaczać na bieżące potrzeby, ale także mieli wyrobiony nawyk odkładania pieniędzy niezależnie od własnej sytuacji materialnej czy koniunktury na rynku.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

bottom
top

bottom

Wszystkie prawa zastrzeżone - serwisfinansowy.net